„Šeršėliafam” atidaryme paskelbta Metų kino moteris

HMZ-27640

Vakar, gruodžio 3 d. Vilniaus kino teatre „Pasaka” prasidėjo devintasis Moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Festivalio atidarymo svečius puikiai nuteikė paskelbta Metų kino moteris, kuria tapo kino platinimo kompanijos „A-One Films Baltic” vadovė Giedrė Krikščiūnaitė, į Lietuvos kino ekranus be kitų vertingų filmų atvežusi ir žiūrovų pamėgtą Paolo Sorrentino juostą „Jaunystė“.  Šiam apdovanojimui taip pat buvo nominuotos prodiuserė Živilė Gallego bei Lietuvos kino centro filmų sklaidos ir informacijos ekspertė Liana Ruokytė-Jonsson.

Atidarymo metu buvo parodytas prancūzų aktorės ir režisierės Emmanuelle Bercot filmas „Aukštai pakelta galva“, atidaręs ir šiemetinį Kanų kino festivalį, realistiškai ir įtaigiai pasakojantis apie jaunuolį Malonį, kurį mama paliko vos šešerių. Vaikinas sunkiai skinasi savo gyvenimo kelią, smurtaudamas ir vogdamas automobilius. Iš nusikaltimų liūno Malonį stengiasi ištraukti nepailstanti vaikų teisėja Floransa ir jam skirtas asmeninis auklėtojas Janas, pats patyręs ir šilto, ir šalto. Sustiprintos priežiūros centre sutikta keista mergaitė Tesė suvirpina Malonio širdį ir sugeba jį įtikinti, kad gyvenimas nėra visiškai sumautas.

Moterų filmų festivalis vyks iki gruodžio 13 d., aplankys Šiaulius, Varėną, Kauną, Panevėžį, Gargždus ir Mažeikius. Filmų programoje puikuojasi tokie filmai, kaip kontraversiškasis „Paauglės dienoraštis“, balkanų hitas „Tu mane nešioji“, pirmasis Indijos filmas apie merginų draugystę „Piktosios indų deivės” ar nuotaikinga itališka komedija „Meilužis iš Pietų”. Didelio susidomėjimo sulaukė ir papildomi festivalio renginiai: konferencija „Ieškokite moters. Įkvėpimai“ bei „Šeršė turgelis“, kino industrijos atstovų dėmesio sulaukė seminarai, skirti kino rodytojams bei platintojams.

„Šeršėliafam“ programa nėra labai gausi, bet ji tikrai kokybiška ir jos yra tiek, kiek įmanoma aprėpti dirbančiam žmogui. Mums tai pats geriausias festivalio formatas.“ – sako festivalio vadovė Greta Akcijonaitė.

Kiekvieną dieną kino teatre „Pasaka“ veiks „Širšių klubas“, kuriame įsikurs grožio stotelė „Smilga Beauty Lab“, siūlanti nemokamai pasidaryti makiažą, bus siūloma išgerti kavos arba sudalyvauti diskusijoje ar filmo aptarime.

Reklama